Кава є одним з найпоширеніших напоїв у всьому світі. Її приголомшливий смак і привабливий аромат не поступається дорогому парфуму або запаху свіжих квітів. Існує безліч її видів та сортів, тисячі фабрик по обробці і попит на цю продукцію постійно зростає.
Статистика показує, що одна людина випиває близько двох кілограмів кави в рік. Навколо цього напою існує багато суперечок і дискусій: скільки потрібно пити каву, щоб витягти з неї користь і не нашкодити роботі організму? Допоможуть розібратися з цим питанням знавці і цінителі кави від компанії coffeebox.ua. Ось кілька фактів, які допоможуть нам розібратися в користі цього чудового напою.
Важливі факти про каву
Перший і самий незаперечний факт: в зерновій каві захована комора вітамінів, органічних кислот, кальцій, залізо, магній і антиоксиданти, які сприяють тонусу шкіри і запобігають ранішньому старінню, а також інші необхідні людині складові.
Рекомендуємо спробувати:
Ціна від 109 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 145 грн |
Ціна від 175 грн |
Ціна від 130 грн |
Ціна від 150 грн |
Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu Ціна від 160 грн |
Кава Ethiopia Gambella Natural Ціна від 165 грн |
До того ж вона бадьорить, допомагає боротися з поганим настроєм і депресією. Крім того, вона допомагає концентруватися і покращує працездатність людини. Ще одна корисна властивість кави - це зниження ризику захворіти на цукровий діабет, хворобу Альцгеймера і Паркінсона, порушеннями серцевого ритму, цирозу печінки і інсультів.
До речі кажучи, навіть карієс безсилий проти кофеїну, він зміцнює зубну емаль і не дає паразитам руйнувати її.
Кава також дуже корисна для прекрасної половини людства, жінки захоплюються цим напоєм не менш ніж чоловіки. Він допомагає розігнати обмін речовин і при цьому знижує ймовірність набрати зайві кілограми, збільшує секрецію шлунка, тобто допомагає їжі швидше перетравлюватися. Також сприяє кровообігу, розширює судини, допомагає позбутися від головних болів, стимулює нервову систему і серцеву діяльність. Ще один важливий позитивний аспект впливу кави на організм - це зняття набряків.
Слід врахувати думку косметологів: вони радять використовувати мелену каву в якості скрабу або антицелюлітного крему. Існує безліч рецептів, як створити такі крема в домашніх умовах, або де можна придбати готові. Результати вражають уяву, шкіра стає шовковистою і пружною, а найголовніше - здоровою.
Головне - знати міру
Але, важливо розуміти, що кавою, як і іншими продуктами не слід зловживати, адже так можна і нажити собі багато проблем. Якщо не обмежувати себе в розумній кількості чашок в день, то можна негативно вплинути на роботу серцево-судинної системи. При хронічних захворюваннях краще порадитися з лікарем, дієтологом, який вкаже чи можна пити каву або краще поки від неї відмовитися. При надлишку кофеїну в крові іноді здорові люди можуть стати дратівливими або нервозними, може погіршитися сон і підвищитися серцебиття.
Ще один руйнівник нашого тіла - це розчинна кава. Її якість істотно гірше меленої зернової кави, і з величезною кількістю хімічних добавок і пестицидів. До того ж в розчинному напої міститься велика кількість ароматизаторів і смакових добавок, які намагаються прибрати недоліки самого обсмаження або обробки зерна, замаскувати вади при приготуванні напою.
Кава шкідлива на ніч, так як організму потрібен відпочинок, а вона стимулює бодьорість. При недостатньому вживанні води вона здатна зневоднювати організм. При вагітності слід зменшити кількість випитих чашок, а краще взагалі відмовитися від неї, так як кофеїн негативно впливає на малюка всередині матері, шкідливо пити каву і при годуванні груддю.
Як ви побачили, кава володіє величезною кількістю корисних речовин. Важливо тільки розуміти, що кожна людина має свої особливості організму і враховувати це. Хтось відчуває, що йому досить однієї чашки на тиждень, а комусь кава необхідна кожен день. Будьте пильні і не зловживайте цим продуктом. Давньогрецький філософ Демокріт сказав: «Помірність примножує радості життя і робить задоволення ще більшим». Живіть в задоволенні!