Дуже багато людей сьогодні п'ють каву щодня, причому, багато хто з них не замислюються про те, яка ж денна норма цього напою для людини. Це питання актуальне як для тих, хто давно п'є каву, так і для тих, хто тільки приєднався до багатомільйонної армії шанувальників цього популярного напою.
Рекомендуємо спробувати:
Ціна від 109 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 145 грн |
Ціна від 175 грн |
Ціна від 130 грн |
Ціна від 150 грн |
Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu Ціна від 160 грн |
Кава Ethiopia Gambella Natural Ціна від 165 грн |
Насправді навіть одна чашка ароматної і смачної зернової кави може надати бадьорості і гарного настрою. І все ж не секрет, що однією порції багатьом любителям кави може не вистачити. Тому каву зазвичай вживають протягом усього дня, що, взагалі, теж благотворно відбивається як на самопочутті, так і на настрої людини.
Суперечки про те, шкідлива кава або корисна, ведуться до цих пір, проте одна істина залишається незмінною - помірне вживання цього популярного напою безумовно корисно для організму. Ось тільки що таке помірність?
Яка норма кави для людини в день?
Вимірювати каву чашками не зовсім коректно, оскільки тут грає роль не тільки обсяг чашок, але і міцність самого напою. Тому норма найчастіше вказується в кількості кофеїну, що міститься в порціях кави. Порція, що містить 100-200 мг кофеїну, яку доросла людина випиває за один раз, вважається нормою. Протягом же всього дня таких порцій може бути близько трьох. Деякі дослідники пропонують в день вживати не більше 300 мг кофеїну. Це оптимальна норма.
Варто також розуміти, що кава, зварена в турці, є найбільш міцнною і на чашку об'ємом в 100 мл доводиться 110-170 мг кофеїну. У невеликій чашці еспресо зазвичай міститься 80-130 мг кофеїну, а в капучино всього 70-80 мг.
Що стосується розчинної кави, то вона зазвичай слабкіше заварної і в чашці на 100 мл міститься від 60 до 100 мг кофеїну. У підсумку виходить, що без шкоди для організму людина може в середньому випивати 3 чашки кави. Також на міцність можуть впливати як самі сорти кави, так і різновиди її заварювання або приготування. Наприклад, якщо мелену каву, яка готується в турці заливати холодною водою, то в порції буде міститися більше кофеїну, ніж в тих випадках, коли мелені зерна відразу заливаються гарячою водою.
Чому не варто пити багато кави?
Якщо кофеїн у великій кількості надходить в організм, це може негативно відбитися на роботі серця і стані судин людини. Насправді кофеїн - це стимулятор, а тому при надлишку в організмі даної речовини у людини може спостерігатися прискорене серцебиття, головний біль і підвищений тиск.
Тривале вживання значних доз кофеїну часто викликає стан безсоння, тривоги або депресії. Додаткові складнощі можуть відчувати люди, які страждають різними захворюваннями, пов'язаними з травною системою, оскільки кава здатна підвищувати кислотність в шлунку і збільшувати вироблення жовчі. Також від кави рекомендують відмовлятися жінкам в період вагітності або звести його вживання до мінімуму.