Яка норма кави на кожен день?

Какова норма кофе на каждый день?

Дуже багато людей сьогодні п'ють каву щодня, причому, багато хто з них не замислюються про те, яка ж денна норма цього напою для людини. Це питання актуальне як для тих, хто давно п'є каву, так і для тих, хто тільки приєднався до багатомільйонної армії шанувальників цього популярного напою.

Рекомендуємо спробувати:

Кава CoffeeBox Espresso

Ціна від 109 грн 

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox Blend # 2

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Brasil Santos

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox SweetBerry

Ціна від 145 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Ethiopia Sidamo

Ціна від 175 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Colombia Supremo

Ціна від 130 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Nicaragua SHG

Ціна від 150 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu

Ціна від 160 грн

Вибрати фасовку

Кава Ethiopia Gambella Natural

Ціна від 165 грн

Вибрати фасовку

 

Повний каталог зернової кави

Насправді навіть одна чашка ароматної і смачної зернової кави може надати бадьорості і гарного настрою. І все ж не секрет, що однією порції багатьом любителям кави може не вистачити. Тому каву зазвичай вживають протягом усього дня, що, взагалі, теж благотворно відбивається як на самопочутті, так і на настрої людини.

Суперечки про те, шкідлива кава або корисна, ведуться до цих пір, проте одна істина залишається незмінною - помірне вживання цього популярного напою безумовно корисно для організму. Ось тільки що таке помірність?

Яка норма кави для людини в день?

Вимірювати каву чашками не зовсім коректно, оскільки тут грає роль не тільки обсяг чашок, але і міцність самого напою. Тому норма найчастіше вказується в кількості кофеїну, що міститься в порціях кави. Порція, що містить 100-200 мг кофеїну, яку доросла людина випиває за один раз, вважається нормою. Протягом же всього дня таких порцій може бути близько трьох. Деякі дослідники пропонують в день вживати не більше 300 мг кофеїну. Це оптимальна норма.

Варто також розуміти, що кава, зварена в турці, є найбільш міцнною і на чашку об'ємом в 100 мл доводиться 110-170 мг кофеїну. У невеликій чашці еспресо зазвичай міститься 80-130 мг кофеїну, а в капучино всього 70-80 мг.

Що стосується розчинної кави, то вона зазвичай слабкіше заварної і в чашці на 100 мл міститься від 60 до 100 мг кофеїну. У підсумку виходить, що без шкоди для організму людина може в середньому випивати 3 чашки кави. Також на міцність можуть впливати як самі сорти кави, так і різновиди її заварювання або приготування. Наприклад, якщо мелену каву, яка готується в турці заливати холодною водою, то в порції буде міститися більше кофеїну, ніж в тих випадках, коли мелені зерна відразу заливаються гарячою водою.

Чому не варто пити багато кави?

Якщо кофеїн у великій кількості надходить в організм, це може негативно відбитися на роботі серця і стані судин людини. Насправді кофеїн - це стимулятор, а тому при надлишку в організмі даної речовини у людини може спостерігатися прискорене серцебиття, головний біль і підвищений тиск.

Тривале вживання значних доз кофеїну часто викликає стан безсоння, тривоги або депресії. Додаткові складнощі можуть відчувати люди, які страждають різними захворюваннями, пов'язаними з травною системою, оскільки кава здатна підвищувати кислотність в шлунку і збільшувати вироблення жовчі. Також від кави рекомендують відмовлятися жінкам в період вагітності або звести його вживання до мінімуму.


Попереднє повідомлення Пізніша публікація