Чим відрізняється латте від капучино

Чем отличается латте от капучино

Багато хто плутає латте і капучіно. Обидва напої схожі тим, що їх готують з кавою та молоком, але пропорції складових - відрізняються, і подають їх по-різному. Латте це гарячий коктейль зі слоїв, один з інгредієнтів якого - кава еспресо, а капучино - кава, приготована особливим способом.

З історії походження латте

Назва латте народилося з словосполучення «caffè latte», перекладається з італійської як «кава з молоком», але для простоти його скоротили. В Італії, де напій і з'явився, його люблять готувати вдома в блендері, використовуючи для приготування зерна кави мокко - різновиди арабіки, і подають на сніданок. У сучасному варіанті в складі латте замість кави можуть бути чай або мате.

Рекомендуємо спробувати:

Кава CoffeeBox Espresso

Ціна від 109 грн 

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox Blend # 2

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Brasil Santos

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox SweetBerry

Ціна від 145 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Ethiopia Sidamo

Ціна від 175 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Colombia Supremo

Ціна від 130 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Nicaragua SHG

Ціна від 150 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu

Ціна від 160 грн

Вибрати фасовку

Кава Ethiopia Gambella Natural

Ціна від 165 грн

Вибрати фасовку

 

Повний каталог зернової кави

Назва капучино походить від італійського назви представників чернечого ордену «cappuccino». У 17 столітті назва капуцинів позначало і колір їх облачення - воно було червоно-коричневим, а в 18 столітті так стали називати каву з яєчними жовтками і вершками - напій мав такий же колір. У 20 столітті назва міцно закріпилася в італійській мові. Класичний капучино готується з кавоварки. На батьківщині напою, в Італії, це традиційний кава на сніданок з булочкою.

Відмінності латте і капучіно

Латте складається з 1 частини еспрессо, 2 частин молока і 1 частини пінки. У капучино обсяг самої кави більше - готується з рівних частин еспресо, молока і пінки. Відрізняються напої міцністю, смаком і ароматом. Латте ніжніше, не так міцний, аромат його набагато м'якше. У капучино же яскравий смак еспресо лише трохи згладжується молоком.

До напоїв по-різному збивають молочну піну. Загальна вимога - піна повинна бути однорідною, в ній не може бути бульбашок повітря. У латте піна легка, у капучино густа і щільна. На правильно збитою пінці капучино утримується висипаний в неї цукровий пісок.

Різниться і сервіровка. Капучино подається в товстостінних керамічних чашках обсягом не більше 210 мл, у чашок розширений верх, це потрібно, щоб піна тримала оптимальну висоту. В ідеалі, так, як це робиться на батьківщині напою - в Італії - в чашках, нагадують мисочку з ручкою. Перед тим, як розлити каву, чашки підігрівають, тому в закладах, де готують капучіно, вони, як правило, стоять на кавомашині, щоб завжди були теплими. Латте розливають у високі термостійкі скляні айриш-келихи у формі конуса обсягом 240-360 мл.

Таким чином, ці напої розрізняються смаком за рахунок кількості в них молока і способом подачі, який суб'єктивно впливає на сприйняття смаку.

Рекомендуємо для приготування капучино і латте:

Coffee Box Espresso

India Plantation


Попереднє повідомлення Пізніша публікація