Відносно недавно в мові сучасної людини з'явилося нове і досить цікаве слово, таке як «бариста». Судячи з того, як воно вимовляється, слово це має італійське коріння, і дійсно звернувшись до словника італійської мови, ми побачимо його значення. «Бариста» - «людина, яка працює за барною стійкою», при цьому дане слово не відмінюється.
Бариста - хто він?
Багато хто може помилково припустити, що «бариста» це той же «бармен», але в реальності це не так, хоча рід діяльності даних людей має деяку схожість. По суті бариста - це експерт в області приготування кави, який уміє швидко, а головне вміло зварити еспресо і напої з вмістом кави в красивому їх оформленні для відвідувача.
Саме в Італії дане заняття вперше було зведено в ранг професії, тому як італійці з дитинства починають цікавитися і займатися кавою, осягають майстерність вирощування, методів збирання, рецептури приготування та багато чого іншого. Часто з цих причин даний вид діяльності стає сімейним бізнесом і досить прибутковим.
Рекомендуємо спробувати:
Ціна від 109 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 120 грн |
Ціна від 145 грн |
Ціна від 175 грн |
Ціна від 130 грн |
Ціна від 150 грн |
Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu Ціна від 160 грн |
Кава Ethiopia Gambella Natural Ціна від 165 грн |
Вимоги до бариста
Насолоджуючись чашкою ароматного напою з кави свіжої обсмаження, можна милуватися за граціозними рухами бариста, в яких здавалося б немає нічого складного, але ми не здогадуємося про головне.
Крім того, що істинний бариста повинен володіти спритністю поводження з кавоваркою, приємною зовнішністю, він ще повинен готувати до 40 різновидів еспресо і кавових напоїв. Володіти докладними знаннями про принцип дії і характеристики кавомашини, рецептур приготування напою і які параметри необхідно враховувати.
Істинний бариста, завжди володіє знаннями про необхідні показниках для приготування однієї порції - температуру води, тиску в машині, дозування кави на одну чашку і необхідному зусиллі, з яким утрамбовується кава (для інформації за технологією воно дорівнює 20 кгс), часу, за який вода проходить через каву. Маса кави на чашечку може варіюватися в залежності від показників навколишнього середовища на вулиці.
Здавалося б дрібницею, але фізику ніхто не відміняв, всі ці параметри безпосередньо впливають на час проходження рідини через каву, що в результаті позначається на смакових якостях. При цьому бариста як кулінар-дегустатор, як художник повинен мати розвинений смак і сприйняття ароматів, щоб не тільки красиво піднести очікуваний замовлення, уклавши пінку, а й знати добавки, які підкреслять смак, а не зіпсують його.
Звичайно, все це приходить з досвідом, а для початку достатньо закінчити курси з приготування кави. Головне, на початковому етапі мати легкий артистизм і привітну манеру спілкування. Адже дане заняття має на увазі постійне спілкування з людьми за барною стійкою, які не проти обговорити за чашкою кави, що бадьорить, якусь дрібницю.
При цьому у бариста ви завжди можете купити справжню зернову каву для домашнього приготування в колі друзів, які по достоїнству оцінять смак натурального напою, що бадьорить, і ваші навички приготування.