Історія кави. Запорізькі козаки

История кофе. Запорожские казаки

Літо 1683 року. Відень оточений турецькими військами. Епідемії та голод. Захисники на чолі з графом Штаренбергом готові здати місто.

Остання надія - доставити з обложеного Відня листи про допомогу імператора Леопольда I і Герцогу Лотарингії Карлу V. Це завдання бере на себе Юрій Франц Кульчицький.

Рекомендуємо спробувати:

Кава CoffeeBox Espresso

Ціна від 109 грн 

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox Blend # 2

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Brasil Santos

Ціна від 120 грн

Вибрати фасовку

Кава CoffeeBox SweetBerry

Ціна від 145 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Ethiopia Sidamo

Ціна від 175 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Colombia Supremo

Ціна від 130 грн

Вибрати фасовку

Кава
Арабіка Nicaragua SHG

Ціна від 150 грн

Вибрати фасовку

Кава Арабіка Costa Rica Tarazzu

Ціна від 160 грн

Вибрати фасовку

Кава Ethiopia Gambella Natural

Ціна від 165 грн

Вибрати фасовку

 

Повний каталог зернової кави

Розповіді про Кульчицького можна присвятити пів підручника історії, але обмежимося лише кількома фактами: народившись в шляхетської польської сім'ї, він вступає до лав запорізьких козаків і потрапляє в турецький полон. І там, де багатьом судилося зустріти смерть, спритному Кульчицькому вдалося не тільки вивчити турецьку мову, а й познайомитися з культурою Сходу.

 

Користуючись знаннями, отриманими на просунутому мовному курсі для військовополонених, Кульчицький виходить з обложеного Відня під виглядом турецького купця і з честю виконує покладену місію: доставити листи та отримати відповідь. У вересні 1683 польсько-австро-німецькі війська розбивають турецьку армію, Відень звільнена.

Не дивно, що міська рада Відня була готова нагородити свого рятівника будь-якими дарами.

До загального здивування Кульчицький вибрав ... 300 мішків трофейної турецької кави (напою невідомого і невживані в Австрії) і відкрив у Відні кав'ярню «Будинок під блакитною пляшкою».

Але австрійці виявилися байдужими до міцної і гіркої кави по-східному і незабаром напій був доповнений цукром, медом і молоком - цей рецепт і увійшов в історію як кава по-віденськи.

А якщо ви хочете спробувати свіжеобжарену каву в зернах в Дніпрі з безкоштовною доставкою - поспішайте зробити замовлення на нашому сайті.


Попереднє повідомлення Пізніша публікація